OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU – 01.12.2019 r.

1. Rozpoczynamy dziś kolejny Adwent. Wszystkich zapraszamy na Roraty. Msze Roratnie będziemy odprawiać codziennie o 7.00 (prócz niedziel). Dzieci niech przygotują lampiony. W czasie rorat będziemy poznawać osobę Sługi Bożego ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
    Codzienna adoracja Pana Jezusa wystawionego w monstrancji, w dni powszednie tygodnia w Adwencie, będzie się odbywać przed roratami, czyli od g. 6.30, a nie jak dotąd wieczorem.
     – we wtorek – wsp. św. Franciszka Ksawerego, patrona misji, a także I wtorek - odmówimy Koronkę.
     – we środę – wsp. św. Barbary, a także I środa - po Mszy o18.30 zmiana tajemnic różańca dla Róży.
     – we czwartek – I czwartek - od 6.30 i 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu.
     – w piątek – wsp. św. Mikołaja, a także I piątek. Od 6.30 i 17.00 spowiedź. Od 9.00 odwiedziny chorych. Od 6.30 i 18.00 nabożeństwo do NSPJ z indywidualną adoracja Najśw. Sakramentu.
     – w sobotę – wsp. św. Ambrożego, a także I sobota. Od 6.30 i 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu.
     – w przyszłą niedzielę – podczas Mszy o g. 10.00, dzieciom przygotowującym się do I Komunii poświęcimy medaliki. Obecność obowiązkowa. Po Mszy będzie krótkie spotkanie z rodzicami.
  3. Dziś o godz. 10.00 poświęcimy opłatki. Nasi ministranci i lektorzy, od soboty będą je roznosić do domów parafian wraz z życzeniami i planem kolędy. Przypominamy, że są one roznoszone bezpłatnie. Jednak zgodnie z sugestiami Parafian, Rada Parafialna zwraca się przy tej okazji z prośbą o dobrowolne ofiary, które zostaną przeznaczone na opłaty za elektryczność i ogrzewanie w kościele. Można je wpłacać na konto parafii lub w kopertach na tacę. Prosimy też o zgłaszanie się nowych mieszkańców, szczególnie z nowych osiedli.
  4. Są już do nabycia Świece Wigilijne Caritas. Parafia za małą świecę wpłaca 6 zł na konto Caritas, a za dużą 12 zł. Ofiary złożone ponad to będą przeznaczone na naszą działalność charytatywną.
  5. Dziękujemy za ofiary składane na cele parafii. Składka na tacę w następną niedzielę będzie przeznaczona na cele budowlane w parafii. Rodzina, która kwestowała w ubiegłym tygodniu na wyposażenie mieszkania socjalnego zebrała 7158,80 zł, za co serdecznie dziękują i obiecują modlitwę.
  6. Szkoła prowadzi rekrutację do klas pierwszych. Dokumenty trzeba złożyć do 20 stycznia.
  7. Spotkanie chętnych do działania w Grupie Misyjnej - dziś po Mszy wieczornej, w kaplicy.
  8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej:
    Różaniec
    Głos Ojca Pio
    Mały Gość – dla dzieci
    Promyczek Dobra – dla dzieci
    Mały Promyczek – dla dzieci
    Aniół Stróż – dla dzieci

PO MSZY 10.00 i 11.30 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO INDYWIDUALNE DZIECI

Niedziela – 01.12.2019
    – 08.30 – w int. dziękcz. Andrzeja z ok. imienin, o opiekę MB
    – 10.00 – w int. dziękcz. Sebastiana Jędrzejowskiego w dniu urodzin, o potrzebne łaski
    – 19.00 – ++ z rodziny Burdyłłów