OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU – 02.12.2018 r.

1. Rozpoczynamy dziś kolejny Adwent. Wszystkich zapraszamy na Roraty. Msze Roratnie będziemy odprawiać codziennie o g. 7.00 (prócz niedziel). Dzieci niech przygotują lampiony. W czasie rorat będziemy rozważali tajemnicę Trzeciej Osoby Trójcy Świętej - Ducha Świętego. W adwencie będzie nam towarzyszyła niezwykła dekoracja. Malarsko przedstawiona przez Panią Paulinę Dąbrowską-Dorożyńską wizja Siedmiu Duchów Boga z Apokalipsy św. Jana 4,5.
     – w poniedziałek – wsp. św. Franciszka Ksawerego, patrona misji.
     – we wtorek – wsp. św. Barbary, I wtorek - odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
     – we środę – po Mszy o18.30 zmiana tajemnic różańca dla Róży, a o g. 19.20 katecheza dla dorosłych.
     – we czwartek – wsp. św. Mikołaja, a także I czwartek - od 6.30 i 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu.
     – w piątek – wsp. św. Ambrożego, a także I piątek. Od 6.30 i 17.30 spowiedź. Od 9.00 odwiedziny chorych. Od 6.30 i 18.00 nabożeństwo do NSPJ z indywidualną adoracja Najśw. Sakramentu.
     – w sobotę – przypada UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Msze odprawimy o 7.00 i o 18.30. Podczas Mszy wieczornej dzieciom przygotowującym się do I Komunii poświęcimy medaliki. Obecność obowiązkowa. Po Mszy będzie krótkie spotkanie z rodzicami.
  3. Dziś o godz. 10.00 poświęcimy opłatki. Nasi ministranci i lektorzy, od soboty rozniosą je do domów parafian wraz z życzeniami i planem kolędy. Przypominamy, że są one roznoszone bezpłatnie. Jednak zgodnie z sugestiami Parafian, Rada Parafialna zwraca się przy tej okazji z prośbą o dobrowolne ofiary, które zostaną przeznaczone na opłaty za elektryczność i ogrzewanie w kościele. Można je wpłacać na konto parafii lub w kopertach na tacę. Prosimy o zgłaszanie się nowych mieszkańców, szczególnie z nowych osiedli, jeśli nie otrzymają opłatków do 20 grudnia.
  4. Są już do nabycia Świece Wigilijne Caritas. Parafia za małą świecę wpłaca 6 zł na konto Caritas, a za dużą 12 zł. Ofiary złożone ponad te sumy będą przeznaczone na naszą działalność charytatywną.
  5. Dziękujemy za ofiary składane na cele parafii. Składka na tacę w następną niedzielę będzie przeznaczona na przyszłoroczne prace przy stropie kościoła.
  6. Spotkanie Domowego Kościoła grup małżeństw starszych i młodszych odbędzie się w niedzielę 9 grudnia o g. 16.30.
  7. Nasza szkoła prowadzi rekrutację do klas pierwszych. Dokumenty trzeba złożyć do 11 stycznia.
  8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej:
    Mały Gość Niedzielny – dla dzieci

PO MSZY O 10.00 I 11.30 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI.

Niedziela – 02.12.2018
    – 08.30 – w int. dziękcz. Renaty i Edwarda, Moniki i Pawła, Kamili i Piotra z ok. rocznic sakr. małż., z prośbą o łaski
    – 10.00 – ++ Barbara i Janusz
    – 19.00 – w int. dziękcz. Anny i Karola Zawiślak, z ok. 5 r. sakr. małż., z prośbą o łaski