OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 23 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 08.09.2019 r.

1. Serdecznie dziękujemy O. prof. Zdzisławowi Kijasowi OFM Conv, za przybycie i skierowane słowo. Przy wejściu jest możliwość spotkania z Nim i nabycia jego książki o św. Maksymilianie - "Życie jako dojrzewanie świętości", w cenie 20 zł. Jest to wspaniały przewodnik na drodze rozwoju duchowego. Wiemy, że w naszej parafii wielu na tym rozwoju zależy. Gorąco polecamy.
  2. Dziś odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Na zakończenie Mszy udzielimy błogosławieństwa wszystkim małżonkom sakramentalnym. Modlimy się też za małżeństwa w kryzysie i za osoby porzucone. Małżonkowie, niech podadzą sobie wtedy prawe dłonie.
     – dzisiaj –  święto Narodzenia NMP, Matki Bożej Siewnej.
     – w poniedziałek – wsp. bł. Anieli Salawy.
     – we czwartek – wsp. Najśw. Imienia Maryi - pamiątka zwycięstwa pod Wiedniem.
     – w piątek – wsp. św. Jana Chryzostoma.
     – w sobotę – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚW. Msze o 7.30 i 18.30.
     – w przyszłą niedzielę – wsp. NMP Bolesnej.
  4. W nawiązaniu do wydarzenia nazywanego "POLSKA POD KRZYŻEM" w sobotę uczcimy tajemnicę Krzyża Pana Jezusa dodatkowym nabożeństwem: o godz. 18.00, czyli przed Mszą - odprawimy Drogę Krzyżową, którą zakończymy Adoracją Krzyża (jak w Wielki Piątek).
  5. KONCERT UWIELBIENOWY zespołu NIEMAGOTU, połączony z adoracją Pana Jezusa odbędzie się w niedzielę 6 października, o 16.30. Osoby pragnące pomóc w organizacji lub wesprzeć wydarzenie finansowo zapraszamy na spotkanie w środę 11 września, o 20.00 do Sali nad Zakrystią.
  6. Spotkania kandydatów na ministrantów odbywać się będą w soboty o g. 9.00, a ministrantów starszych i lektorów o g. 9.30. Spotkania scholi będą w soboty o g. 9.00. Zapraszamy nowych uczestników.
  7. Informacja dla młodzieży klas VI, VII i VIII szk. podst. przygotowującej się do bierzmowania: wspólne spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 11 września, podczas Mszy o 18.30.
  8. Spotkania chóru odbywają się w czwartki, o g. 19.30. Serdecznie zapraszamy nowych chętnych.
  9. I Komunię dzieci klas III, w roku 2020 zorganizujemy 3 maja. Jeśli są zainteresowane rodziny, prosimy o zgłoszenie do końca września. Dzieci z klas III naszej szkoły zapiszą się w szkole.
  10. Serdecznie dziękujemy za ofiarność. Za datki na cele budowlane na tacę, w kopertach i na konto.
  11. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej:
    Głos Ojca Pio
    Mały Gość Niedzielny – dla dzieci
    Aniół Stróż – dla dzieci

PO MSZY 10.00 i 11.30 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO INDYWIDUALNE DZIECI

Niedziela – 08.09.2019
    – 08.30 – + Piotr Rękas, z ok. roczn. urodzin i śmierci
    – 10.00 – + Zbigniew Słysz od rodziny Święch i Kopeć (poświęcenie tornistrów)
    – 11.30 – w int. dziękcz. Marii i Władysława z ok. 40 r. sakr małż., Kingi i Jarosława z ok. 10 r. i o błog. Paulinki
    – 11.30 – + Regina z ok. imienin i ++ Maria i Władysław (po Mszy chrzest)

– 07.30 – w int. dziękcz. Elżbiety w dniu urodzin, z prośbą o łaski
    – 18.30 – + Anna Makuła, od Jarosława i Justyny Makuła
    – 07.30 – + Jadwiga Korzeniak, od Justyny Chwaszcz z rodziną
    – 18.30 – o wiarę dla Aleksandry, dary Ducha Świętego na codzień i wybory zgodne z z wolą Bożą
    – 07.30 – o błog. Boże dla rodziny Mitręgów, o zdrowie, prawidłowy rozwój i bezpieczny poród dla najmł. dziecka
    – 18.30 – w intencji Jerzego Tarnowskiego i jego rodziny
    – 07.30 – w pewnej intencji
    – 18.30 – + Anna Makuła, od rodziny Brodzińskich
    – 07.30 – w int. dziękcz. Kingi i Andrzeja z ok. 5 r. sakr. małż., z prośbą o łaski
    – 18.30 – w int. dziękcz. Barbary i Marcina, w 11 r. sakr. małż., o łaski dla dzieci - Ani i Kasi
    – 07.30 – + Anna Makuła, od pracowników firmy Hydroinstal
    – 18.30 – w int. Hani, z prośbą o błog. Boże i opiekę MB, w nowym roku szkolnym

Niedziela – 15.09.2019
    – 08.30 – ++ Wiktoria i Jan Stachnik i Jan Pokusa
    – 10.00 – + Aleksander Markiewicz, w 17 r. śm.
    – 19.00 – + Paulina Kryjka, w 35 r. śm.