OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 28 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 14.10.2018 r.

1. We wtorek będziemy obchodzić wsp. św. Jadwigi Śląskiej i 40 r. wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w czwartek przypada święto św. Łukasza Ew. - patrona służby zdrowia i naszego Organisty Łukasza, a w sobotę uroczystość św. Jana z Kęt.
  2. Obchodzimy XVIII Dzień Papieski. W trud wychowania młodego pokolenia Polaków włącza się już od osiemnastu lat Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Stypendia wypłacane blisko dwóm tysiącom uczniów i studentów z całej Polski pozwalają im rozwijać swoje dary i talenty. Po Mszy św. podczas kwesty przed kościołem, ofiarami do puszek możemy wesprzeć ten żywy pomnik wdzięczności św. JPII.
  3. Podczas Mszy św. o g. 11.30 będzie śpiewał nasz chór - Redemptoris Cantores. Będziemy wraz z chórzystami dziękowali za 5 lat istnienia chóru, a także za 40 r. wyboru Kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.30 zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny zatytułowany: "40 lat minęło. Z Wadowic do nieba". Wystąpią przed nami uczniowie klasy 2b naszej szkoły katolickiej oraz zaprzyjaźnieni artyści. Msza z homilią dla dzieci będzie za tydzień o 11.30, a nie o 10.00.
  5. Także z tej okazji Kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza parafie naszego dekanatu na uroczystą Mszę św. w najbliższy czwartek na g. 8.00 rano. Można tam dojechać tramwajem na ul. Zakopiańską, koło CH Zakopianka i potem przejść pieszo przejściem nad torami kolejowymi.
  6. Tradycyjne wypominki za zmarłych, roczne i jednorazowe, można zamawiać w zakrystii.
  7. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach i na nasze konto - na cele budowlane parafii. W przyszłym roku chcemy pomalować strop i podwiesić dalsze belki, aż do chóru. Powstanie stuła nad nami. Na ten cel będziemy przeznaczać wszystkie składki, oraz pozostałe ofiary, poza funduszami potrzebnymi na codzienne funkcjonowanie parafii.
  8. Zapraszamy małżeństwa naszej parafii do udziału w duszpasterstwie, które u nas rozwija się od kilku lat. Małżeństwa, które już się włączyły w to dzieło chcą was zachęcić. Można się z nimi spotkać w naszej kaplicy po Mszy św. Chcemy utworzyć kolejny Krąg w ramach Rodzin Domowego Kościoła. Spotkanie Kręgu Domowego Kościoła Rodzin Młodszych odbędzie się za tydzień o 16.30.
  9. Sprzątający kościół zwrócili uwagę, że większość klęczników naszych ławek jest bardzo brudnych od piachu. Bardzo prosimy, aby nie stawiać stóp na klęczniki ławek.
  10. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej:
    Gość Niedzielny – o św. JPII
    Niedziela – o św. JPII
    Promyczek Dobra – dla dzieci
    Mały Promyczek – dla dzieci

PO MSZY O 10.00 I 11.30 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI.

Niedziela – 14.10.2018
    – 08.30 – ++ Tadeusz i Stanisław, w 10 r. śm.
    – 10.00 – o pomoc Bożą w pewnej sprawie
    – 10.00 – + Andrzej Drozd, w 5 r. śm.
    – 11.30 – w int. dziękcz. Anny i Piotra, z ok. 31 r. sakr. małż., z prośbą o łaski
    – 11.30 – w int. dziekcz. Chóru Redemptoris Cantores, z ok. 5 r. utworzenia, o potrzebne łaski

– 07.30 – o zgodę w sąsiedztwie
    – 18.30 – ++ Helena i Stanisław Kurdas
    – 07.30 – w int. dziękcz. pewnej Rodziny, z prośbą o potrzebne łaski
    – 18.30 – w int. dziękcz. Łukasza z ok. imienin i 30 ur., od żony, z prośbą o łaski
    – 07.30 – w pewnej intencji
    – 18.30 – o zdrowie i wytrwałość dla Agnieszki i Janka i o szczęśliwą operację Janka
    – 07.30 – o szczęśliwe rozwiązania dla Agaty i Joanny, o zdrowie dla matek i dzieci
    – 18.30 – + Edward Sipior
    – 07.30 – + Krzysztof Adamus
    – 18.30 – w int. dziękcz. ALICJI, z ok. 4 urodzin, z prośbą o łaski i opiekę MB
    – 07.30 – + Krzysztof Adamus
    – 18.30 – w int. dziękcz. ZUZI, z ok. 3 urodzin, z prośbą o łaski i opiekę MB

Niedziela – 21.10.2018
    – 08.30 – + Elżbieta Klas, w 7 r. śm.
    – 10.00 – w int. dziękcz. Stanisławy i Jana, z prośbą o łaski i opiekę MB
    – 11.30 – za parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii (chrzty?)
    – 19.00 – + Ksaweryna (ona)