Alleluja, Zmartwychwstał Pan
Weselmy się i radujmy

OGŁOSZENIA NA 2 NIEDZ. WIELKANOCY- NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA – 23.04.2017 r.

1. W związku z dzisiejszą uroczystością o godz. 15.00, odprawimy Godzinę Świętą. Do g. 16.00 będzie można w ciszy adorować Pana Jezusa wystawionego w Najśw. Sakramencie. Modlitwę zakończymy Koronką do Miłosierdzia. Dziś rozpoczyna się też Tydzień Miłosierdzia.
    Z okazji tego Tygodnia, dziś do oznaczonych puszek, z którymi stoją ministranci i lektorzy, można złożyć ofiary na pomoc poszkodowanym w wojnie w Syrii, a szczególnie w Aleppo.
  2. Uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski, przypada w poniedziałek. Przeniesiona została z niedzieli. We worek będziemy obchodzili święto św. Marka Ewangelisty, Patrona naszego Ks. Arcybiskupa. Pamiętajmy o nim w modlitwach. W piątek przypada święto św. Katarzyny ze Sieny.
  3. Z wielką radością informujemy i przypominamy, że Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, odprawi w naszym kościele uroczystą Mszę św., w najbliższy piątek, 28 kwietnia, o g. 16.00, we wsp. św. Joanny Beretty Molli, Patronki szkoły. Po Mszy przejdzie do szkoły, aby ją poświęcić. Zapraszamy wszystkich parafian i gości.
  4. Następna niedziela, 30 kwietnia, jest dniem naszego Odpustu Parafialnego. W naszym kościele możemy uzyskać odpust zupełny. Sumę odpustową z procesją, o g. 11.30, odprawi Ks. dziekan Franciszek Motyka. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a szczególnie dzieci w strojach pierwszokomunijnych, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących, panie i dziewczyny do feretronów, panów do baldachimu, asystę liturgiczną, chór.
  5. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone podczas Świąt Wielkanocnych. Przy okazji święcenia pokarmów wielkanocnych, na cele Pikniku Parafialnego, który odbędzie się 11 czerwca, zebraliśmy 4614,1 zł i 3 Euro, 4 Korony Norw., 5 cent USD.
  6. Przy wejściu głównym stoją główni organizatorzy Pikniku Parafialnego. Bardzo prosimy o zgłaszanie się do nich i oferowanie pomocy w przygotowaniu tego wydarzenie. Potrzebna jest pomoc przy różnych pracach, w przygotowaniu ciast i różnych potraw, w prowadzeniu zabawy itp. Szczególnie prosimy też o pomoc panów, do pomocy przy różnych pracach fizycznych.
    Tel. Kontaktowy - 601891932, email - piknikparafialny@gmail.com
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej:
    Gość Niedzielny – z filmem "Zmartwychwstały"
    Mały Gość Niedzielny – dla dzieci

PO MSZY O 10.00 I 11.30 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO INDYWIDUALNE DZIECI.

Niedziela Miłosierdzia – 23.04.2017
    – 08.30 – w int. parafian, dobroczyńców i ofiarodawców
    – 10.00 – w int. dziękcz Janiny Ziętek i w int. dziękcz. Władysława
    – 11.30 – ++ Joanna i Zygmunt Kulas, Władysława (ona) i Jan Młynarczyk i ++ z rodzin
    – 19.00 – w int. dziękcz Mateusza, z ok. 8 ur., z prośbą o łaski

W. Poniedziałek – 24.04
    – 07.30 – w int. dziękcz. Aldony i Jörga, z ok. 18 r. sakr. małż., z prośbą o łaski
    – 18.30 – + Ludwik Irla, w 18 r. śm.
    – 18.30 – + Józef Dudziak, w 4 r. śm.
    – 07.30 – + Leszek Lowas, w 2 r. śm.
    – 07.30 – w int. dziękcz. Krystyny i Zbigniewa, z ok. 36 r. sakr. małż., z prośbą o łaski
    – 16.00 – KS. ARCYBISKUP MAREK JĘDRASZEWSKI - POŚWIĘNIE SZKOŁY
    – 18.30 – o światło Ducha Świętego, bł. Boże i zdrowie podczas matury

Niedziela Miłosierdzia – 30.04.2017