OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 28 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 10.10.2021 r.

– w poniedziałek – wsp. św. Jana XXIII.
     – we wtorek – wsp. bł. Jana Beyzyma, opiekuna trędowatych na Madagaskarze.
     – we środę – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, założyciela wielu zgromadzeń żeńskich.
     – we czwartek – wsp. św. Małgorzaty Marii Alacoque – objawienia o I piątkach miesiąca.
     – w piątek – wsp. św. Teresy od Jezusa.
     – w sobotę – wsp. św. Jadwigi Śląskiej i 43 r. wyboru św. Jana Pawła II.
     – w przyszłą niedzielę – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego.
  2. Dziś, podczas dodatkowej Mszy o 13.30 poświęcimy różańce dzieciom z klas III.
  3. W niedzielę za tydzień, czyli 17 października, podczas dodatkowej Mszy św. o 13.30 młodzież klas VII i VIII uroczyście rozpocznie swoje przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  4. Także w następną niedzielę gościć będziemy przedstawicieli Trzeciego Zakonu Paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelię na każdy dzień 2022 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy św. w cenie 12 zł. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień. Zachęcamy.
  5. Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu odprawiamy po Mszach wieczornych ok. 18.55.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach i na nasze konto. Dzisiejsze ofiary przeznaczymy na cele budowlane parafii. W najbliższym czasie chcemy rozpocząć okładanie naw bocznych cegłą klinkierową. Najpierw chcemy zakupić pełną ilość potrzebnej cegły.
  7. Tradycyjne roczne wypominki za zmarłych, odprawiamy w niedziele, na 10 minut przed dopołudniowymi Mszami św. W zakrystii można zapisywać imiona zmarłych. Proszę przynosić kartki.
  8. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza w piątek, 15 października 2021 r., do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie na diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego. Jest to Dzień, kiedy otaczamy modlitwą Rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed jego narodzinami. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
  9. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – Kościół oczami świeckich oraz Małżeński maraton
    Niedziela – o niezrozumieniu pomiędzy kobietami i mężczyznami
    Dziecko w wirtualnej siecidarmowe wydawnictwo dla rodziców

Niedziela – 10.10.2021
    – 08.30 – + Teresa Niedziółka, w 4 r. śm., o wieczne zbawienie
    – 10.00 – ++ Irena i Edmund oraz Zofia i Apolinary, o wieczne zbawienie
    – 11.30 – w int. dziękcz. ANIELKI z ok. 2 ur., z prośbą łaski i opiekę MB ( po Mszy chrzest )
    – 13.30 – int. dziękcz – błagalna dla rodziny Ryszarda i Małgorzaty - ( pośw. Różańców, kl. III )

– 07.30 – ++ Barbara i Jakub, o wieczne zbawienie
    – 18.30 – o pomoc w szczególnej sprawie urzędowej przez wstawiennictwo św. Mikołaja dla Leny i Siergieja
    – 07.30 – o zdrowie dla Ani i łaskę przebaczenia, o Boże błog. i światło Ducha Świętego