OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 2 NIEDZIELĘ ADWENTU – 10.12.2017 r.
Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie.
TERAZ CZTERY WAZNE OGŁOSZENIA DOTYCZĄCE TYGODNIA PO 17 GRUDNIA!!!

1. We czwartek 21 grudnia od g. 17.00 do 19.30, będzie możliwość przystąpienia do świątecznej spowiedzi. W czasie spowiedzi będzie można adorować Pana Jezusa wystawionego w monstrancji.
  2. W piątek 22 grudnia, od g. 9.00 odwiedzimy chorych. Także tych, których odwiedzam na pierwsze piątki. Innych proszę o zgłaszanie w zakrystii.
  3. Także w piątek, 22 grudnia, od g. 19.00 będziemy ubierać choinki i przygotowywać nasz kościół na Święta Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy do pomocy.
  4. Tegoroczna Wigilia Bożego Narodzenie przypada w niedzielę. Informujemy, że w naszym kościele nie będzie wtedy Mszy wieczornej o g. 19.00. Prosimy tak zaplanować niedzielę 24 grudnia, aby uczestniczyć we Mszy w godzinach przedpołudniowych.
  5. Roraty w powszednie dni tygodnia odprawiamy o g. 7.00.
  6. W środę przypada 36 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego. Módlmy się za naszą Ojczyznę.
  7. Ministranci i lektorzy, roznoszą do domów parafian opłatki wraz z życzeniami świątecznymi. Przypominam, że są one roznoszone bezpłatnie. Jednak zgodnie z sugestiami Parafian, Rada Parafialna zwraca się z prośbą o ofiary, które zostaną przeznaczone na opłaty za energię w kościele. Można je wpłacać tylko na konto parafii lub w kopertach na tacę. Prosimy o zgłaszanie się nowych mieszkańców, jeśli nie otrzymają opłatków do 17 grudnia.
  8. Są do nabycia Świece Wigilijne Caritas. Parafia wpłaca na konto Caritas za każdą małą świecę 6 zł, a za dużą 12 zł. Ofiary złożone ponadto będą przeznaczone na działalność charytatywną w parafii.
  9. Jak w ubiegłym roku dzieci mogą zrobić łańcuchy choinkowe z dobrych uczynków adwentowych. Przynieście je do piątku 22 grudnia. Zostaną powieszone na choinkach przy ołtarzu Świętej Rodziny i szopce. Dopasujcie ich wielkość do małych choinek.
  10. W przyszłą niedzielę, przed południem, odbędzie się Kiermasz Świąteczny organizowany przez Szkołę. Zebrane datki zostaną przeznaczone na cele rozwojowe szkoły.
  11. Dziękujemy za ofiary składane na cele parafii. Dzisiejsza składka na tacę będzie przeznaczona na cele budowlane parafii.
  12. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej:
    Różaniec

PO MSZY O 10.00 I 11.30 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO INDYWIDUALNE DZIECI.

Niedziela – 10.12.2017
    – 10.00 – + Halina w r. śm.
    – 11.30 – + Aleksander Markiewicz z ok. imienin
    – 19.00 – + Paweł Setkowicz i zmarli z rodziny Setkowiczów

– 07.00 – w int. Heleny o powrót do zdrowia po operacji
    – 18.30 – o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla pracowników firmy