Alleluja, Zmartwychwstał Pan
Weselmy się i radujmy

OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05.2020 r.

1. Zostały zmniejszone ograniczenia sanitarne w sprawowaniu liturgii. Ksiądz Arcybiskup zmienił dyspensę ogólną od uczestnictwa we Mszy na dyspensę dla najbardziej zagrożonych. ... Odczytać dekret
  2. Zachęcamy większość parafian do uczestnictwa w Mszach i nabożeństwach oraz w sakramencie pokuty w naszym kościele parafialnym, przy zachowania obowiązujących wymagań - dystansu nie mieszkających wspólnie, zasłaniania nosa i ust, dezynfekcji rąk. Komunię będziemy rozdawać na 2 sposoby - na rękę i do ust. Jeśli będzie jeden szafarz - najpierw podejdą przyjmujemy na rękę, a za nimi przyjmujący do ust. Przy większej ilości szafarzy utworzymy osobne kolejki.
  3. W naszej archidiecezji za tydzień kończy się okres Komunii i spowiedzi wielkanocnej. W związku z epidemią wielu nie miało okazji przystąpić w okresie Wielkiego Postu i Wielkanocy do spowiedzi i Komunii. Dlatego organizujemy dodatkową spowiedź w czwartek, piątek i sobotę, w godzinach od 7.00 do 8.00 rano oraz od 16.30 do 19.30 wieczorem. Popołudniami będzie spowiadało 3 księży.
  4. Dziś kończymy nabożeństwa majowe. Od jutra, codziennie przed Mszą św. wieczorną będziemy odprawiać nabożeństwa czerwcowe (w tygodniu o 18.30, a w niedzielę o 20.00).
  5. Od przyszłej niedzieli do końca sierpnia Msze św. wieczorne w niedziele i święta będą o g. 20.00.
     – dziś kończymy okres Wielkanocny.
     – w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. odprawimy o g. 7.30 i 18.30.
     – we środę – wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy i I środa - po Mszy wieczornej zmiana tajemnic róż.
     – we czwartek – Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana i I czwartek - pół godz. przed Mszami nabożeństwa i modlitwy za kapłanów.
     – w piątek – I piątek - pół godz. przed Mszami nabożeństwa do NSPJ. Będzie możliwość odwiedzin chorych od 9.00 po uzgodnieniu. Spowiedź po południu od 16.30.
     – w sobotę – I sobota - nabożeństwa według prośby MB z Fatimy pół godz. przed Mszami.
     – w przyszłą niedzielę – przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  7. Za 11 dni, 11 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Odprawimy wtedy uroczystą procesję. Odbędzie się ona po Mszy św. o godz. 11.30. W tym roku poprowadzimy ją wokół kościoła i tu ustawimy 4 ołtarze, od których w 4 strony naszej parafii udzielimy błog. Najśw. Sakramentem.
  8. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na cele parafii - na tacę, konto, i w kopertach. Dziękujemy też za prace wykonane dla parafii - m.in. Instrukcję Przeciwpożarową, koszenie trawy i inne.
  9. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):

Niedziela - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTGO – 31.05.2020
    – 08.30 – + Anna Godzicka, z ok. Dnia Matki
    – 10.00 – + Ludwik Gąsiorek, od rodziny Bujaków
    – 11.30 – o łaskę zdrowia i opiekę MB dla właścicielki firmy, pracowników i ich rodzin - O. Z.
    – 11.30 – int. dziekcz. Rodziny Szopów, o potrzebne łaski i zdrowie dla Tadeusza - X. A.
    – 11.30 – + Jerzy Chapko z ok. urodzin - X. B.
    – 19.00 – w int. parafian, dobroczyńców i ofiarodawców

– 07.30 – w int. Ojczyzny
    – 18.30 – w int. dziękcz. Michała, z ok. 6 ur., o potrzebne łaski
    – 07.30 – w int dziękcz. za wszystkie łaski, od rodziny Mitręgów