Alleluja, Zmartwychwstał Pan
Weselmy się i radujmy

OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 04.04.2021 r.

1. Przez cały nadchodzący tydzień będziemy obchodzili Uroczystość Zmartwychwstania Jezusa. Jest to Oktawa Wielkanocy, która potrwa do Niedzieli Miłosierdzia. Tradycyjnie w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawiamy jak w niedzielę, a w pozostałe dni jak w tygodniu. Z racji uroczystego charakteru tygodnia w piątek nie obowiązuje post.
    W związku z ograniczeniami epidemicznymi w kościele nadal może przebywać tylko 48 wiernych. Po Mszach św. w niedziele i święta przez 15 min. będziemy rozdawać Komunię.
  2. Serdeczne dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg świętego Triduum Paschalnego – szczególnie Ks. Rafałowi za przygotowanie liturgii, Siostrze Ancilii i Pani Renacie za dekorację Ciemnicy i Grobu. Dziękujemy służbie liturgicznej; Łukaszowi Organiście wraz z Ks. Rafałem i Kubą za śpiewaną Pasję. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy pomogli w przygotowaniu liturgii, szczególnie asyście procesyjnej i tym, którzy łączyli się z nami w transmisji internetowej. W czasie Triduum mieliśmy codziennie ok. 90 wyświetleń. Dziękujemy wszystkim za życzliwość, cierpliwość, podporządkowanie i wyrozumiałość związaną z ograniczeniami.
  3. W środę, Róża Różańcowa dokona zmiany tajemnic, a Katecheza Dorosłych odbędzie tydzień później, 14 kwietnia o 19.20.
  4. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia. Pamiętajmy o tym w codziennej modlitwie.
  5. Serdecznie dziękujemy za ofiary. I za te które wrzuciliście z okazji nabożeństw, adoracji i Komunii podczas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego, a także za składane na konto parafii. Składka za tydzień będzie przeznaczona na prace budowlane przy obłożeniu kamieniem filarów kościoła. Jej koszt wyniesie przynajmniej 160 tys. zł.
  6. Jutro ofiarami na tacę można wesprzeć Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Mały Gość – dla dzieci
    – książki O. Kijasa o Wyszyńskim i roli świętych w dziejach świata

Niedziela Wielkanocna – 04.04.2021
    – 08.30 – ++ Janina i Zdzisław Urbanik
    – 10.00 – w int. dziękcz. Marii Kamińskiej, z ok. 11 urodzin., o potrzebne łaski
    – 10.00 – + Ryszard Pietrzyk, o życie wieczne
    – 11.30 – + Jan Kiełkowicz, w 2 r. śm., ++ Antonina i Jan Boroń
    – 13.00 – + Kazimierz Ziarko
    – 19.00 – w int. dziękcz. Marty, z ok. 60 urodzin., o potrzebne łaski dla niej i rodziny

Poniedziałek Wielkanocny – 05.04.2021
    – 08.30 – + Ryszard i Wanda Sroka
    – 10.00 – + Edward Trzaska, w 5 r. śm. oraz + Anna Kawiak, w 4 r. śm. i ++ Emilia i Adam Niemiec
    – 11.30 – w int. parafian, dobroczyńców i ofiarodawców - chrzest
    – 13.00 – + Ks. Prałat Marian Rajchel
    – 19.00 – + Stefania i Józef Wilczyńscy z ok. r. śm.

– 07.30 – w int. dziękcz. Stanisławy i Adama z ok. r. sakr małż., o łaski i opiekę MB
    – 18.30 – ++ Rafał i Helena Witkowscy
    – 07.30 – w int. dziękcz. Karola z ok. urodzin, o łaski i opiekę MB
    – 18.30 – w int. dziękcz. Mikołaja z ok. 1 urodzin, (ROCZEK), o łaski i opiekę MB
    – 07.30 – o łaskę nawrócenie i dary Ducha Świętego dla Józefa
    – 18.30 – ++ Władysław i Józef w r. śm.
    – 07.30 – + Tadeusz Kościuszko
    – 18.30 – + Stanisław Wiercioch, w 1 miesiąc po śmierci
    – 07.30 – w int. dziękcz. Anny i Pawła z ok. 27 r. sakr małż., o łaski i opiekę MB
    – 13.30 – chrzest
    – 18.30 – + Stanisław Rozmus, od Elżbiety

Niedziela Miłosierdzia – 11.04.2021
    – 08.30 – ++ Stefania i Józef
    – 10.00 – + Jan Szynalik, w 4 r. śm.
    – 11.30 – + Stefania i Władysław Gruszkowscy, (chrzest po Mszy)
    – 13.00 – + Tadeusz Ledźwoń