OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20.05.2018 r.

PRZECZYTAĆ PROŚBĘ KS. ARCUBISKUPA dotyczącą wigilii Bożego Ciała.

– w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. odprawimy o g. 7.30 i 18.30.
     – we wtorek – wsp. św. Rity.
     – we czwartek – Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana. W tym dniu pragniemy się modlić za kapłanów i o powołania do kapł. Jest to też wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych.
     – w sobotę – wsp. św. Filipa Nereusza, oraz DZIEŃ MATKI.
     – w przyszłą niedzielę – przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej archidiecezji za tydzień kończy się okres Komunii i spowiedzi wielkanocnej.
  2. W tym tygodniu dzieci pierwszokomunijne, wraz z rodzinami będą przeżywać Biały Tydzień.
  3. Informujemy, że dzieci klas IV przeżyją rocznicę I Komunii św. za 2 tygodnie, czyli 3 czerwca, o godz. 10.00.
  4. Za 11 dni, 31 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Odprawimy wtedy uroczystą procesję po terenie parafii. Odbędzie się ona po Mszy św. o godz. 11.30. Rodziny, które dotąd przygotowywały 4 Ołtarze i w tym roku proszę o tę posługę. Proszę także o pomoc sąsiadów.
  5. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na cele parafii. W ubiegłą niedzielę na cele budowlane zebraliśmy 5111,64 zł i 2 Euro. W obecnym czasie prowadzimy kilka małych inwestycji (np dokończenie i wyposażenie kancelarii parafialnej, która docelowo będzie na plebanii, uzupełnienie figurek aniołków w ołtarzu Św. Rodziny - dziś są już dwa - dziękujemy rodzicom dzieci I Komunii za ofiary). Poważne prace we wnętrzu kościoła, związanie z podwieszanym sufitem planujemy w przyszłym roku i na nie już chcemy gromadzić środki.
  6. W niedzielę za tydzień, przybędzie do nas ks. Michał Kowalski, proboszcz parafii Wola Zachariaszowska, w której jest budowany kościół. Na ten cel zbierze składkę na tacę.
  7. Msze św. wieczorne w niedziele i święta, od czerwca do sierpnia będziemy odprawiać o 20.00.
  8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej:
    Mały Gość Niedzielny – dla dzieci
    Promyczek Dobra – dla dzieci
    Mały Promyczek – dla dzieci

PO MSZY O 10.00 I 11.30 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI.

Niedziela - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20.05.2018
    – 08.30 – o zdrowie i potrzebne łaski dla Zofii, Ewy i Jerzego Tarnowskich
    – 10.00 – o zdrowie, błog. Boże dla Janiny i pomyślne zakończenie leczenia choroby
    – 11.30 – I Komunia - Dziękczynna oraz o błog. dla dzieci i ich rodzin
    – 19.00 – + Gabriela Morawiecka, od ojca chrzestnego z rodziną

– 07.30 – rez. Doroż
    – 18.30 – + Katarzyna Bajorek
    – 07.30 – w int. dziękcz. Ks. Nikosa, z ok. 25 r. święceń kapł., z prośbą o dalsze łaski
    – 18.30 – + Danuta Kuś w 24 r. śm., o szczęście wieczne
    – 07.30 – w int. dziękcz. Łukasza, o błogosł. Boże, o zdrowie
    – 18.30 – + Anna Kawiak, od personelu Kaufland
    – 07.30 – w int. dziękcz. Lidii z ok. 2 ur., z prośbą o potrzebne łaski
    – 18.30 – + Katarzyna Bajorek, w 10 miesiąc po śm.
    – 07.30 – + Janina Kozłowska
    – 18.30 – + Anna Godzicka, od córek z ok. Dnia Matki
    – 07.30 – w int. Barbary i Łukasza, o łaskę dobrego przygotowania do sakr. małżeństwa
    – 18.30 – + Gabriela Morawiecka od rodziny Szczepków