Redemptor Hominis

Weselmy siÄ™ i radujmy

PRO¦BA O 1 % PODATKU ORAZ DOBROWOLNE WP£ATY
NA TERAPIÊ DZIECKA AUTYSTYCZNEGO

Gdy Krzy¶ mia³ 2 i pó³ roku, stwierdzono u niego autyzm wczesnodzieciêcy, zaburzenia integracji sensorycznej, nadpobudliwo¶æ psychoruchow±, deficyt koncentracji uwagi, napadowo¶æ w zachowaniu i w obrazie EEG z tendencj± do uogólniania siê.

Ch³opiec otrzyma³ w marcu 2010 r. Orzeczenie o Kszta³ceniu Specjalnym, a w lipcu 2010 r. Orzeczenie o Niepe³nosprawno¶ci. Od wrze¶nia 2010 r. uczêszcza do przedszkola integracyjnego w Zabierzowie Bocheñskim, do którego rodzice dowo¿± go codziennie z Niepo³omic. W O¶rodku Dziennego Wsparcia korzysta z pomocy psychologicznej, logopedycznej oraz rehabilitacji ruchowej, ale to tylko kropla w morzu potrzeb... Krzy¶ potrzebuje specjalistycznych zajêæ terapeutycznych prowadzonych przez logopedê, psychologa, pedagoga specjalnego oraz innych terapeutów. Zalecon± ma terapiê SI, hipoterapiê, dogoterapiê, muzykoterapiê, terapiê metod± Weroniki Sherborne, zajêcia na basenie itd.), które w wiêkszo¶ci s± p³atne.

Leczenie ch³opca wymaga tak¿e drogich leków oraz suplementów, poniewa¿ Krzy¶ cierpi tak¿e na astmê, czêste i o ostrym przebiegu infekcje dróg oddechowych, zaburzenia pracy jelit (m.in. kandydoza i kryptosporydioza jelit), alergie wziewne i pokarmowe wymagaj±ce specjalnego trybu ¿ycia oraz bardzo ¶cis³ej i kosztownej diety (m.in. bez bia³ka krowiego, jaj, glutenu, wiêkszo¶ci cukrów, sztucznych barwników i aromatów). Po wyczerpaniu w Polsce mo¿liwo¶ci skutecznego leczenia wspó³towarzysz±cych chorób Krzysia stoi przed nim mo¿liwo¶æ wykonania badañ za granic±, na które niestety rodzice ch³opca nie maj± wystarczaj±cych ¶rodków. Wykonanie tych badañ otworzy³oby Krzysiowi drogê do profesjonalnej diagnozy i terapii oraz leczenia, które da³oby mu du¿± szansê na szybk± poprawê stanu zdrowia.

W Polsce temat autyzmu nie jest jeszcze zbytnio nag³o¶niony. Wszelkie terapie, sposoby leczenia i potrzebne leki lub suplementy nie s± refundowane przez NFZ. Dla rodziców dzieci autystycznych skuteczne leczenie jest kolosalnym wydatkiem, czêsto przekraczaj±cym mo¿liwo¶ci finansowe. Sytuacja finansowa rodziny Krzysia jest podobna. Jego terapia wymaga nie tylko nak³adu finansowego, ale te¿ du¿ego nak³adu czasu ze strony rodziców. Aktualnie nie s± oni w stanie utrzymaæ rodziny i pokryæ kosztów terapii dziecka. Tym bardziej, ¿e ich drugi syn wymaga równie¿ specjalistycznej terapii i leczenia.

Krzy¶ ma du¿e szanse na znaczn± poprawê swojego stanu dziêki intensywnej terapii psychologicznej i leczeniu biomedycznemu. Im wcze¶niej zostanie mu to umo¿liwione, tym wiêksze szanse na skuteczno¶æ.

WRAZ Z KRZYSIEM I JEGO RODZICAMI, PROSIMY O POMOC W TYM WY¦CIGU Z CZASEM!

Pomocy mo¿na udzielaæ w formie przekazania 1 % podatku wpisuj±c w PIT-cie:
1. KRS Fundacji Dzieciom "Zd±¿yæ z Pomoc±": 0000037904,
2. 11832 Sygu³a Krzysztof: w rubryce "Informacje uzupe³niaj±ce - cel 1%"
Prosimy pamiêtaæ o podaniu imienia i nazwiska dziecka, tylko wówczas pieni±dze trafi± na konto Krzysia.

Wiêcej informacji o stanie zdrowia oraz postêpach w terapii Krzysia na stronie: www.naszkrzysiu.blogspot.com

Krzy¶ ma otwarte konto w Fundacji, na którym s± gromadzone pieni±¿ki na jego rehabilitacje, leczenie i leki, a tak¿e na pomoce terapeutyczne do terapii w domu.
O dobrowolne wp³aty prosimy na subkonto w Fundacji:
Fundacja Dzieciom "Zd±¿yæ z Pomoc±" ul. £omiañska 5 01-685 Warszawa
Bank PKO S.A. I/Warszawa 75 1240 1037 1111 0010 0957 3199