III Muzyczna Droga Krzyżowa 2016

1. W kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Krakowie, ul. Stelmachów 137, w dniu 13 marca 2016 r. o godz. 20.00. Parafia Rzymskokatolicka pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka z siedzibą w Krakowie (31-349) ul. Stelmachów 137, przygotowała i zrealizowała w swojej siedzibie czyli w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Krakowie przy ul. Stelmachów 137, Muzyczną Drogę Krzyżową (koncert o charakterze pasyjnym).
  2. Osią główną wydarzenia było przeżywanie czternastu kolejnych stacji Drogi Krzyżowej, z towarzyszeniem utworów pasyjnych, w oprawie iluminacji świetlnych. Trwało ono 1 godz.
  3. PROGRAM

Introit - Plange Quasi Virgo "Responsorium"
    Wyk. Wojciech Golonka

Stacja I. Skazanie Jezusa na śmierć
    A. Guilmant "Introdukcja i Allegro (I część) z Sonaty d moll Op.42 n°1"
    Wyk. Łukasz Lauf

Stacja II. Jezus bierze krzyż
    S. Moniuszko "Ecce lignum"
    Wyk. Chór i Orkiestra Bazyliki oo. Cystersów w Mogile, dyr. Stanisław Kowalczyk

Stacja III. pierwszy upadek
    G. B. Pergolesi "Sancta Mater istud agas"
    Wyk. Dorota Mentel & Iwona Sułkowska

Stacja IV. Jezus spotyka Matkę
    M. Lorenc "Ave Maria"
    Wyk. Liliana Pociecha i Orkiestra Bazyliki oo. Cystersów w Mogile, dyr. Stanisław Kowalczyk

Stacja V. Szymon pomaga Jezusowi nieść Krzyż
    S. Głowacki "Krzyżu Chrystusa"
    Wyk. Chór Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka, dyr. Dominika Cieslik

Stacja VI. Weronika ociera twarz Jezusa
    T. Albinoni "Adagio"
    Wyk. Orkiestra Bazyliki oo. Cystersów w Mogile, dyr. Stanisław Kowalski

Stacja VII. Drugi upadek Jezusa
    G. B. Pergolesi "Qui Est homo qui non fleret"
    Wyk. Karin Kałucka & Iwona Sułkowska

Stacja VIII. Jezus spotyka płaczące niewiasty
    "W tej krwi" opr. Marek Kluza
    Wyk. Chór sanktuarium św. Jana Pawła II, dyr. Marek Kluza

Stacja IX. Trzeci upadek Jezusa
    J. S. Bach "Er kommt, er ist vorhanden" z pasji wg św. Marka, opr. Adam Prucnal
    wyk. Jakub Stanuch
    ak. Adam Prucnal, Iwona Gieroń-Prucnal, Iga Prucnal, Przemysław Prucnal

Stacja X. Jezus obdarty z szat
    G. B. Pergolesi "Fac ut ardeat cor meum"
    Wyk. Dorota Mentel & Iwona Sułkowska

Stacja XI. Ukrzyżowanie Jezusa
    "To miłość Cię trzyma" Opr. Marek Kluza
    Wyk. Chór Sanktuarium św. Jana Pawła II, dyr. Marek Kluza

Stacja XII. Śmierć Jezusa
    Do tematu pieśni "Krzyżu Święty" opr. Adam Prucnal
    Wyk. Adam Prucnal, Iwona Gieroń-Prucnal, Iga Prucnal, Przemysław Prucnal

Stacja XIII. Zdjęcie z krzyża
    A. Mozart "Lacrimosa"
    Wyk. Chór i Orkiestra Bazyliki oo. Cystersów w Mogile, dyr. Stanisław Kowalczyk

Stacja XIV. Złożenie Jezusa do grobu
    G. B. Pergolesi "Quando corpus morietur"
    Wyk. Karin Kałucka & Iwona Sułkowska
    ak. Kamil Frąś

Zakończenie - H. J. Botor "Misericordias domini"
    Tout ensamble

WSZYSCY WYKONOWCY WYSTĄPILI JAKO WOLONTARIUSZE!!!
    WSTĘP NA WYDARZENIA BYŁ BEZPŁATNY.
    Całość została wzbogacona iluminacjami świetlnymi w wykonaniu firmy Krzysztofa Pezdy Biuro Obsługi Imprez.

Po zakończeniu ostatniego utworu wszystkim wykonawcom została zgotowana spontaniczna owacja na stojąco. W późniejszych rozmowach z wykonawcami, organizatorami i uczestnikami słyszeliśmy zapewnienia, że w następnym roku zorganizują i wezmą udział w IV Muzycznej Drodze Krzyżowej. To jest dla nas bardzo ważny wskaźnik celowości przygotowania tego projektu. Wielokrotnie podkreślano również dobrą akustykę naszej świątyni.

4. W przygotowanie i realizację projektu włączyła się też RADA DZIELNICY IV - KRAKÓW PRĄDNIK BIAŁY.
  5. PATRONAT MEDIALNY - TYGODNIK KATOLICKI NIEDZIELA
    Informacje ukazały się też :
    - w Gościu Niedzielnym,

na stronach internetowych:
    - parafii pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka - www.parafiaredemptor.diecezja.pl,
    - Chóru i Orkiestry Bazyliki oo. Cystersów w Mogile - www.facebook.com/MOGILSKICHOR www.mogila.cystersi.pl
    - Chóru Sanktuarium św. Jana Pawła II - Chór-Sanktuarium-św-Jana-Pawła-II-w-Krakowie-Nie-lękajcie-się

RELACJA FILMOWA ma zostać zamieszczona w TV ZAPRASZA, na PORTALU KRAKÓW ZAPRASZA - tv.zaprasza.eu
  6. Przewidywaliśmy, że przybędzie ok. 250 uczestników. Przybyło ostatecznie 310 osób. Prawie wszystkie miejsca siedzące były zajęte. W Muzycznej Drodze Krzyżowej uczestniczyli zarówno parafianie, jak i goście z Krakowa i z innych miejscowości.