Aktualności z Kurii

Ważne pisma z Kurii Krakowskiej na czas pandemii

• (17 października 2020) Najnowszy Dekret Abp w związku z obostrzeniami epidemicznymi. Szczegóły tutaj
  • (28 maja 2020) Ksiądz Arcybiskup zmienił dyspensę ogólną od uczestnictwa we Mszy na dyspensę skierowaną do najbardziej zagrożonych. Szczegóły tutaj
  • (6 kwietnia 2020) Materiały duszpasterskie dla wiernych na czas Triduum i Wielkanocy - ze strony Archidiecezji Krakowskiej dostęne są tutaj.
  • (3 kwietnia 2020) Wprowadzenie do informacji o przeżywaniu Komunii Duchowej oraz Akcie Żalu doskonałego - list dostępny jest tutaj.
    Załącznik nr 1a o Komunii Duchowej jest tutaj.
    Załącznik nr 1b o Komunii Duchowej jest tutaj.
    Załącznik nr 2 o Aktcie Żalu dokonałego jest tutaj.
  • (2 kwietnia 2020) List "Wskazania na Święte Triduum Paschalne 2020 roku" Metropolity Krakowskiego dostępny jest tutaj.
    Załącznik nr 2 - błogosławieńswto pokarmów jest tutaj.
  • (30 marca 2020) Metropolita Krakowski na ostatni etap Wielkiego Postu - list ze wskazaniami duszpasterskimi dostępny jest tutaj.
  • (28 marca 2020) Dekret Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
    Skan dokumentu dostępny jest tutaj.
    (Wskazania dotyczące przebiegu Świętego Triduum Paschalnego oraz pomoce duszpasterskie na ten czas zostaną wydane w najbliższych dniach.)
  • (28 marca 2020) Informacje Dyrektora Wydziału Katechetycznego o organizacji I Komunii Świętej oraz Bierzmowania dostępne są tutaj.
  • (24 marca 2020) Wskazania w sprawie sakramentu pokuty i pojednania oraz komunii świętej w czasie stanu epidemii
    Dokument Abp Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego
  • (24 marca 2020) Wojewoda Małopolski uruchamia specjalną infolinię dla Seniorów i zwraca się z prośbą o przekazanie jej dostępnymi kanałami komunikacyjnymi do parafian. Informacja na ten temat dostępna jest tutaj.
  • (20 marca 2020) Dekret Penitencjarii Apostolskiej odnośnie przyznania specjalnych odpustów dla wiernych w obecnej sytuacji pandemii dostępny jest tutaj.